książka poprzednia wersja

SZACHY

UNIWERSALNY PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI

(możesz zapoznać się z całymi książkami klikając ,,prawidłowe odpowiedzi” zawarte poniżej)

           Książki z serii ,,SZACHY – uniwersalny podręcznik z ćwiczeniami” są stworzone dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się gry w szachy i rozwinąć wiele przydatnych w życiu umiejętności tj. logiczne myślenie, koncentracja uwagi czy łączenie teorii z praktyką.

          Budowa wszystkich części jest oparta na prostym schemacie, czyli krótkim wprowadzeniu do tematu i wielu ćwiczeniach praktycznych, bez zbędnych elementów rozpraszających. Prawidłowe odpowiedzi uczeń może sprawdzić na tej stronie.

          Podręczniki świetnie się nadają do prowadzenia lekcji szachowych i realizowania wszystkich celów edukacji szachowej w szkołach i przedszkolach (więcej informacji w programie zajęć szachowych ,,gambit” udostępnionym poniżej).

          Książki są dostosowane dla dzieci  i dorosłych do nauki samodzielnej, jak i na zajęciach organizowanych w klubach sportowych, ośrodkach kultury czy placówkach edukacyjnych. Zalecany minimalny wiek rozpoczęcia nauki wynosi 4 lata (z pomocą osoby dorosłej).

          Nauczyciel ma do dyspozycji prezentacje na pierwszą lekcję, sprawdziany po każdej książce i WSZYSTKIE materiały na rzutnik w formie elektronicznej (proszę o maila z adresem mailowym, na który mają być udostępnione materiały!). Dzięki temu nauczanie jest dużo prostsze i efektywniejsze. Prowadzący może wyświetlać na rzutniku lub tablicy interaktywnej każde ćwiczenie bez potrzeby jego ,,przepisywania” i wykonywać je z uczniami na lekcjach, przy pomocy łatwych narzędzi np. Paint.

Łukasz Suchowierski:
– Licencjonowany Instruktor Szachowy Polskiego Związku Szachowego.
– Magister Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
– Sędzia Szachowy (II k.) Polskiego Związku Szachowego.
– Pasjonat i zawodnik szachowy II kat. (ranking PZSzach 1800).
– Twórca autorskich programów zajęć szachowych i publikacji „Szachy w edukacji wczesnoszkolnej” oraz „Szachy w przedszkolu”.
– Autor wielu udanych i mniej udanych partii szachowych.
– Wieloletni praktyk nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych.
– Nauczyciel z powołania, uczeń z ciekawości.

TYMCZASOWO NIE SPRZEDAJEMY KSIĄŻEK!!!

PROGRAM ZAJĘĆ SZACHOWYCH:

Program zajęć szachowych GAMBIT – pdf, tylko do wydruku.

Programu nie trzeba przepisywać do dziennika. Mieści się na 2 stronach a4 i wystarczy go wydrukować i wkleić.

Program zajęć szachowych GAMBIT – doc, możliwy do edycji.

Zezwalam na edycję programu na własny użytkek, ale nie wyrażam zgody na wykorzystywanie go w celach komercyjnych, skreślanie podpisu autora i sprzedawanie jako własny. Prawa autorskie należą do mnie – Łukasz Suchowierski

MATERIAŁY NA RZUTNIK DLA NAUCZYCIELI!!!

Proszę pamiętać, aby po zamówieniu książek podać maila na który mam udostępnić materiały z dysku google!

Prezentacja na pierwszą lekcję z młodymi szachistami, która powinna zrobić na nich dobre pierwsze wrażenie i zachęcić do dalszego poznawania przedmiotu. Niniejszy materiał można bezpłatnie pobierać, przerabiać na własne potrzeby i prezentować na zajęciach. Publikacja działa poprawnie na programie Power Point 2007 i nowszych, zawiera przejścia i animacje oraz tekst widoczny dla prezentera, który jest propozycją wypowiedzi na zajęciach.