książka poprzednia wersja

SZACHY

UNIWERSALNY PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI

(możesz zapoznać się z całymi książkami klikając ,,prawidłowe odpowiedzi” zawarte poniżej)

           Książki z serii ,,SZACHY – uniwersalny podręcznik z ćwiczeniami” są stworzone dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się gry w szachy i rozwinąć wiele przydatnych w życiu umiejętności tj. logiczne myślenie, koncentracja uwagi czy łączenie teorii z praktyką.

          Budowa wszystkich części jest oparta na prostym schemacie, czyli krótkim wprowadzeniu do tematu i wielu ćwiczeniach praktycznych, bez zbędnych elementów rozpraszających. Prawidłowe odpowiedzi uczeń może sprawdzić na tej stronie.

          Podręczniki świetnie się nadają do prowadzenia lekcji szachowych i realizowania wszystkich celów edukacji szachowej w szkołach i przedszkolach (więcej informacji w programie zajęć szachowych ,,gambit” udostępnionym poniżej).

          Książki są dostosowane dla dzieci  i dorosłych do nauki samodzielnej, jak i na zajęciach organizowanych w klubach sportowych, ośrodkach kultury czy placówkach edukacyjnych. Zalecany minimalny wiek rozpoczęcia nauki wynosi 4 lata (z pomocą osoby dorosłej).

          Nauczyciel ma do dyspozycji prezentacje na pierwszą lekcję, sprawdziany po każdej książce i WSZYSTKIE materiały na rzutnik w formie elektronicznej (proszę o maila z adresem mailowym, na który mają być udostępnione materiały!). Dzięki temu nauczanie jest dużo prostsze i efektywniejsze. Prowadzący może wyświetlać na rzutniku lub tablicy interaktywnej każde ćwiczenie bez potrzeby jego ,,przepisywania” i wykonywać je z uczniami na lekcjach, przy pomocy łatwych narzędzi np. Paint.

Łukasz Suchowierski:
– Licencjonowany Instruktor Szachowy Polskiego Związku Szachowego.
– Magister Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
– Sędzia Szachowy (II k.) Polskiego Związku Szachowego.
– Pasjonat i zawodnik szachowy II kat. (ranking PZSzach 1800).
– Twórca autorskich programów zajęć szachowych i publikacji „Szachy w edukacji wczesnoszkolnej” oraz „Szachy w przedszkolu”.
– Autor wielu udanych i mniej udanych partii szachowych.
– Wieloletni praktyk nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych.
– Nauczyciel z powołania, uczeń z ciekawości.

TYMCZASOWO NIE SPRZEDAJEMY KSIĄŻEK!!!

PROGRAM ZAJĘĆ SZACHOWYCH:

Program zajęć szachowych GAMBIT – pdf, tylko do wydruku.

Programu nie trzeba przepisywać do dziennika. Mieści się na 2 stronach a4 i wystarczy go wydrukować i wkleić.

Program zajęć szachowych GAMBIT – doc, możliwy do edycji.

Zezwalam na edycję programu na własny użytkek, ale nie wyrażam zgody na wykorzystywanie go w celach komercyjnych, skreślanie podpisu autora i sprzedawanie jako własny. Prawa autorskie należą do mnie – Łukasz Suchowierski

MATERIAŁY NA RZUTNIK DLA NAUCZYCIELI!!!

Proszę pamiętać, aby po zamówieniu książek podać maila na który mam udostępnić materiały z dysku google!

Prezentacja na pierwszą lekcję z młodymi szachistami, która powinna zrobić na nich dobre pierwsze wrażenie i zachęcić do dalszego poznawania przedmiotu. Niniejszy materiał można bezpłatnie pobierać, przerabiać na własne potrzeby i prezentować na zajęciach. Publikacja działa poprawnie na programie Power Point 2007 i nowszych, zawiera przejścia i animacje oraz tekst widoczny dla prezentera, który jest propozycją wypowiedzi na zajęciach.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).