Aktualności

Dnia 21.08.2016r. odbył się coroczny turniej szachowy w Zabłudowie. W tym roku padł rekord frekwencji, aż 31 zawodników!

Poziom był wysoki i niezwykle wyrównany. Do ostatniej partii ważyły się losy rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego juniora i najlepszego gracza z Gminy Zabłudów. Ostatecznie zadecydowała punktacja pomocnicza, czyli liczba punktów uzyskanych przez przeciwników zawodnika, bez dwóch skrajnych (M-Buch.). O 1 punkt M-Buch. zwyciężył Zoch Tomasz z Bielska Podlaskiego, przed Mateuszem Matuszczykiem z Rybnika (oboje wygrali 5 partii i 2 zremisowali). Trzecie miejsce zajął Marcin Filimoniuk z Hajnówki (4 wygrane, 3 remisy). Wśród juniorów najlepszy okazał się najmłodszy zawodnik (2007) na turnieju Gabriel Jarocki z Białegostoku, który o 1 punkt M-Buch. wyprzedził Adriana Budzisza z Supraśla. Rywalizację gminną wygrał Michał Harasimczuk, wyprzedzając brata, Jakuba Harasimczuka również o 1 punkt M-Buch.

Turniej zorganizowała Pani Emilia Kochańska z Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie, a sędzią głównym był Łukasz Suchowierski. Szczegółowe wyniki można znaleźć poniżej.

Zapraszamy na kolejne turnieje, które już za niedługo będą dostępne na platformie www.chessarbiter.com.

Łukasz Suchowierski

Wyniki:

Lista startowa:

Witaj. Na tej stronie używamy ciasteczek. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.