O nas

Akademia Szachowa (lub jak kto woli szkoła szachowa) ,,GAMBIT” rozwija setki uczniów dzięki szachom i szkoli pasjonatów chcących osiągnąć mistrzostwo w tej dziedzinie. Szachy mają bardzo wiele walorów edukacyjnych, wychowawczych i społecznych, które są przydatne zarówno w szkole jak i życiu, dlatego skupiamy się na ich wykorzystywaniu. Medale i turnieje są dla nas mniej istotne, ale mimo to wielu naszych uczniów może pochwalić się licznymi trofeami. Osoby chcące osiągać wysokie miejsca też znajdują u nas miejsce.

Naszym głównym zajęciem jest szkolenie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży i dorosłych. W wolnych chwilach organizujemy turnieje i wydarzenia promujące szachy, które często są w centrum zainteresowania mediów (w tym głównego wydania Teleexpressu). Działamy przede wszystkim w regionie zamieszkania, czyli Powiecie Białostockim ale nie zabrakło nas też w innych regionach, a dzięki publikacjom i kursom, pomagamy rozwijać uczniów dzięki szachom w całej Polsce.

Jesteśmy profesjonalistami, którzy wiedzą co to pracowitość, solidność i odpowiedzialność ale nie brakuje nam też luzu, ciepła i pogody ducha. Przyjdź i poznaj nas osobiście, zapraszamy!

Od marca 2020 firma została zamknięta z powodu koronawirusa i niestety nigdy nie wróci do dawnej postaci. Zajęcia szachowe odbywają się wyłącznie poprzez umowy między placówką edukacyjną, a instruktorem. Z tego powodu aktualnie nie tworzymy własnych grup zajęciowych i nie organizujemy kursów.