Aktualności

Przez cały rok staramy się pomóc w rozwoju szachów w regionie poprzez koordynację powstałej w styczniu 2016, dzięki oddolnej inicjatywie zawodników z najbardziej aktywnych szachowo gmin, Ligi Powiatu Białostockiego. W klasyfikacji indywidualnej dwóch najlepszych zawodników rozgrywek to instruktorzy Akademii Gambit, lider ligi Kacper Widelski, a za nim Karol Milewski – obaj z Wasilkowa. Trzecią pozycję zajmuje kolejny znakomity zawodnik, Andrzej Jurewicz z Supraśla. Dużą niespodziankę sprawił Adam Śliwowski z Choroszczy, który mimo braku kategorii szachowej reprezentuje zawodowy poziom i zajmuje 4 pozycję, wyprzedzając o pół punktu trio z Zabłudowa, gdzie ustalenie najlepszego zawodnika gminy jest obecnie niewykonalne. Ósme miejsce zajmuje Karolczuk Iwo z Supraśla, który jednocześnie stał się najlepszym juniorem ligi. Dziewiąte miejsce zajmuje Jan Zyskowski ze świeżo odrodzonego w świecie szachowym Michałowa. Pierwszą dziesiątkę zamyka Tadeusz Turowski z Choroszczy, który mimo absencji na jednym z meczów wszedł do czołówki.

Klasyfikacja drużynowa:
1. Wasilków (8 pkt)
2. Supraśl (5 pkt)
3. Zabłudów (3 pkt)
4. Choroszcz (3 pkt)
5. Michałowo (1 pkt)

Wszystkie informacje na temat Ligi Powiatu Białostockiego są dostępne w zakładce “LIGA POWIATU”: www.akademia-gambit.pl/ligapowiatubialostockiego

Klasyfikacja indywidualna:

Witaj. Na tej stronie używamy ciasteczek. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.